Hakkımızda

Biz 0dan.org olarak, online platformda ücretsiz olarak en anlaşılır şekilde eğitim vermeyi amaçlamaktayız. Eksik veya yanlış bilgilerin olmadığı, sadece bilgi sunan değil bilgiyi açıklayıcı ve sıkıcı olmayan bir şekilde anlatan bir platform hazırlıyoruz. Ve hizmetimizi ücretsiz olarak en kaliteli şekilde sunmaya çalışıyoruz. Ülkemizin eğitim seviyesinin artması bizim için en büyük ücretlerden biri olduğunu düşünüyor ve bu düşünce ile hareket ediyoruz. Elbette her web sitesi gibi bizde reklam gösterimi gerçekleştirebiliriz. Ancak bu hizmetin devamlılığı için olması gereken bir durum.

İngilizce’yi bilen ama konuşamayan bir topluluk olduğumuzun bilincindeyiz. Ama bunun  ardında pratik yapmamamız yatıyor. Biz sizde sosyal mecralarda sizlere ulaşmaya çalışıyor ve ister istemez pratik yapmanızı sağlıyoruz. İngilizce her ne kadar herkes için gerekli ise de bir webmaster, yani web işleri, yazılım işleri ile uğraşan kişiler için bir zorunluluk denebilir. Biz öncelik olarak bunun önünü açmayı ve web işi ile uğraşan kardeşlerimizi global sektöre itme peşindeyiz. Eğer bizler global sektörde işler yapabilirsek bu hem bizim hem ülkemizin ekonomisine ciddi fayda sağlar. Biz asıl olarak bunu hedefliyoruz.

Webmaster kaynakları İngilizce olarak sunuluyor her ne kadar çeviriler olsa da bu çok yetersiz kalıyor. Ve birilerinin web sektörüne el atması gerekiyor işte bu nokta da biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yeni webmasterların önünü açacak bir kaynak hazırlama peşindeyiz. Aradıklarını artık İngilizce sitelerde değil Türkçe kaynaklı olarak bulabilsinler diye. Ayrıca İngilizce derslerimiz de mevcut. İngilizce bilmek elbette bir avantaj sonuçta bir lisans bir insan demiş atalarımız. Ancak webmaster olmak için İngilizce bilme şartı koşulmamalı. Bunun için bir webmaster arşivi oluşturmak ve dışa bağımlılığımızı bu sektörde azaltmak hatta bitirmek istiyoruz. İster amacımıza ulaşalım ister ulaşmayalım biz elimizden geleni yapalım ve üretici olmaya çalışalım.

0dan.org Yönetimi