Unity İle İlk Oyun Projesinin Oluşturulması

ücretsiz unity eğitim serisi

Bu derste Unity ile ilk oyun geliştirme projemizi oluşturacağız. Unity Hub, Unity projelerinizi ve kurulumlarınızı bulma, indirme ve yönetme yönteminizi kolaylaştıran bağımsız bir uygulamadır. Unity kurulumunuzu henüz tamamlamamış iseniz buraya tıklayarak yardım alabilirsiniz

Yeni Bir Oyun Projesi Oluşturma

Unity Hub programını açın. Sağ üstte New butonuna tıklayarak yeni proje oluşturma penceresini açın. Oyun geliştirmek için oluşturulmuş hazır tasarımları göreceksiniz. 3D seçerek ilerleyebilirsiniz. Yeni oyun projenizin adını girin. Ardından projenizin kaydedileceği konumu belirledikten sonra Create butonuna basın.

yeni unity oyun projesi oluşturma

Unity Editör Penceresi

Ardından bizi aşağıdaki gibi bir pencere karşılayacaktır. Hierarchy, Project, Console, Inspector, Scene, Game, Asset Store gibi bir çok farklı alanı görüyorsunuz. Bunların detaylı anlatımını bir sonraki yazıda yapacağız.

unity ilk oyun projesi ekran görüntüsü

Sakın Korkma!

Şuan bu pencereyi görüyorsanız sakın korkmayın! Belki biraz karmaşık gelecektir. Daha önce benzeri bir program kullanmamış da olabilirsiniz. Bu yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Oyun geliştirmek bir tutkudur. Oyun geliştirmekten en az oyun oynamayı sevdiğiniz kadar zevk alacaksınız. Belli bir seviyeye geldikten sonra oynadığınız oyunların geliştirilme şeklinden oyundaki nesnelere kadar fikir sahibi olarak hareket etmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Fakat oyun geliştirmeyi duyduğunuz heves veya istekten ötürü değil de zorunda olduğunuz için öğrenmek istiyorsanız, inanın ki çok çok zor olacaktır. Şimdi karar verme vakti. Tamam mı devam mı?

Unity Ders Listesini görüntüleyin.